• slider02.jpg
  • slider03.jpg
  • slider04.jpg

Serowarstwo to nasza pasja

Festiwal Chleba Wina i Sera w Sandomierzu już za nami. Nasi serowarzy spisali się jak zawsze doskonale, trzy miejsca "na podium" są nasze :)

29 maja - 2 czerwca 2019 we Wrocławiu odbył się XI Festiwal Europa na widelcu. W programie był jarmark produktów regionalnych, wielka biesiada europejska na Rynku, w czasie której pokazy kulinarne prowadził Robert Makłowicz, Spotkania Nalewkowe i wiele innych towarzyszących festiwalowi atrakcji.

 

W dniach 1-2 czerwca odbyła się kolejna edycja Festiwali Serów Farmerskich i Tradycyjnych "Czas na ser". Dziedziniec Hotelu Krasicki gościł 25 stoisk serowarskich z całej Polski. Jak co roku, Członkowie naszego Stowarzyszenia stanęli do konkursu na najlepszy ser Festiwalu. Oto efekty:

Sery Lutomierskie z Gór Sowich oraz Browar Rebelia zapraszają na Targi zdrowej żywności prosto od rolnika. Pierwsza edycja 20 stycznia, kolejne 17 lutego i 17 marca w serowarni Lutomierz 29.

Jako współorganizatorzy serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników serów na piąte już spotkanie na terenie pałacu w Pawłowicach (k/Wrocławia).

W tym roku główny kiermasz wypada 23 września - w niedzielę. Dodatkowo będą konkursy na najlepsze sery i wina oraz warsztaty kulinarne.